ЗРОБИМО ЇХ ВІДОМИМИ! Ці ….. жорстоко побuлu скаліченого на війні бійця без ноги (ВІДЕО)

Завершились судові засідання першої інстанції у справ потерпілого ветерана АТО, десантника з Березного Рівненської області Андрія Усача, який отримав важкі поранення у боях на Луганщині. Зараз Андрій пересувається на протезі.

У рідному місті на нього накинулись Кожушок Олег Якович, Ціпан Микола Степанович та побили. Суд над негідниками тривав майже півроку. Одного з нападників засудили до 200 годин громадських робіт, але одразу ж амністували. Інший нападник отримав 1 рік увязення умовно.

Також нападники за рішенням суду мають сплатити 25 та 35 тисяч гривень Андрію у якості відшкодування моральних та матеріальних збитків. Негідники з вироком не згодні і вже оскаржують його в апеляційному суді Рівненської області.

Андрій Усач втратив ногу в боях за Луганський аеропорт: його з побратимами бойовики обстріляли з «Градів». Тепер він знову кульгає: нетверезі, якім він зробив зауваження на вулиці, побили його та пошкодили протез, йдеться в сюжеті ТСН.

22 травня 2017 року приблизно о 22.00 год., перебуваючи в стані алкогольного спяніння, знаходячись по вул. Зірненській в с.Зірне Березнівського району Рівненської області, під час словесного конфлікту, діючи умисно, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, наніс Ціпан та Кожушок напали на Андрія Усача та побили його.

Дії здовмисників спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді розриву лівої барабанної перетинки, які за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров’я.

«Почав сигналити, щоб вони з’їхали, на що у відповідь отримав непристойний жест», — розповів ветеран АТО Андрій Усач. За його словами, коли він спробував викликати поліцію, скутеристи напали на нього. Під час бійки був присутній брат Андрія Усача.

За його словами, поки він відтягував одного скутериста, Андрія бив інший. — «Як учасник бойових дій, який захищав громадян України від ворогів на Сході країни, намагався лише запобігти можливим шкідливим наслідкам дій п`яних чоловіків, щодо нападників не вчиняв жодних протиправних дій, щоб їх спровокувати.

Крім того, особливо болісно сприйняв і поведінку обвинувачених після вчинення злочину, які замість того, щоб принести вибачення, в селі за вихвалялись тим, що побили учасника АТО.

За текстом вироку суду, відповідно до протоколу №79 медичного освідчення факту вживання алкоголю (наркотичних засобів) і стану сп’яніння на час проведення огляду в черговим лікарем ЦРЛ 22.05.2017 року о 23 год. 10 хв. один і з підозрюваних перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Після судового розгляду 26 січня 2018 року Суддя Березнівський районний суд Рівненської області Юлія Старовецька одного з підозрюваних визнала винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.125 КК України і призначити покарання у виді громадських робіт на строк двісті годин. Однак на підставі п. е ст. 1 Закону України Про амністію у 2016 році звільнила його від відбування призначеного покарання.

Іншого нападника визнали винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України і призначити покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік. Але на підставі ст.75 КК України його також звільнили від відбування покарання з іспитовим строком один рік.

Крім того захист Андрія Учаса вимагав суд за цивільним позовом стягнути з винних 200 000 грн. та 300 000 грн. відповідно у якості відшкодування матеріальних та моральних збитків. Однак суддя на цю пропозицію не пристала і вирішила стягнути з зловмисників 25 000 грн. та — 35 000 грн. відповідно.

Однак обвинувачені з вироком не погодились і 12 квітня подали апеляційну скаргу до Апеляційного суду Рівненської області. Дата судового засідання ще не визначена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *